Publikujte knihu – ihned a zdarma
573 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 11 998
Rok vydání: 2020
ISBN: 978-80-7504-580-5
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 50,00 Kč

Žižkovské humoresky

Knížka obsahuje povídky z prostředí pražského Žižkova. Žižkov je především známý jak malebnými zákoutími tak i množstvím útulných hospůdek a v neposlední řadě i bohatou historií, kde se to loupežemi, mordy a přízraky všeho druhu jenom hemží. V povídkách jsou v poněkud odlehčené formě popsány příběhy žižkovského důchodce. V povídce Lukášek může vnímavý čtenář sledovat nemilosrdný souboj seniora s nezletilcem v plně obsazené tramvaji. V hororové povídce Důchodce a policajt je hlavní hrdina dokonce ohrožen na životě v blízkosti dětského pískoviště. O problémech soužití penzisty s mladou černovlasou přítelkyní se můžete dočíst v epizodě Návraty. V povídce Dežo se v hospodě s hlavním hrdinou po několika pivech zúčastníte fundovaných politických debat, v dalších povídkách nedostanete vyznamenání od prezidenta republiky, přežijete zásobovací krizi, potkáte se na Žižkově se skutečným andělem a při cestě domů z hospůdky ze silvestrovských oslav vás možná zachrání sám ďábel.

Tomáš Hruška

Své narození jsem bez úhony přežil, a to i navzdory tomu, že v okolí právě zuřila druhá světová válka. Potom, již v míru, jsem přežil i povinnou školní docházku a dokonce jsem si troufl i na středoškolské studium. Velmi se mi zalíbilo polehávání ve školních lavicích. Rozhodl jsem se proto v tomto příjemném životě pokračovat na vysoké škole. Mé maturitní vysvědčení bylo trochu proti, ale vhodnou volbou studijního oboru jsem dosáhl svého. Zvolil jsem totiž studium matematiky.
Byl jsem jedním z mála a tak mě vzali. Nakonec jsem i absolvoval a celý život jsem pak promrhal psaním softwarových počítačových programů. Až po svých 75.narozeninách jsem začal psát povídky pro své potěšení.
Proč si koupit tuto knihu ?
Možná jenom proto, abyste si občas mohli připomenout, že život a trocha té legrace jdou báječně dohromady v každém věku.
50,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.