Publikujte knihu – ihned a zdarma
550 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 14 141
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87848-60-9
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 120,00 Kč

Povídky syrských autorů

V knize je 13 povídek současných syrských autorů. U každého jsou na začátku krátké životopisné údaje a přehled literárních děl.
Při překladu jsem s postavami prožívala jejich starosti, obavy a niterné pocity, které jsou mistrně vyjádřeny. Syrské povídky přiblíží českým čtenářům obyčejný život muslimů, které většina Čechů mylně pokládá jako náboženské extrémisty. Žila jsem s nimi dlouhé desítky let a poznala jsem je jako přívětivé a pohostinné lidi, kteří vlídně přijímají cizince.
Náboženství věřícím pomáhá snáze snášet životní svízele a rány osudu. V Sýrii žije 20 procent křesťanů a všichni Syřané bez ohledu na rozdílné náboženství žili spolu v naprostém souladu a vzájemném respektu. Týká se to ovšem národa, žijícím na Blízkém východě.
Syřany, které jsem poznala jako velmi přátelské a mírumilovné, potkala strašlivá národní tragedie v podobě dlouhotrvající války a jejíž konec je v nedohlednu. Většina země je zničená. Při každé válce dochází k humanitární katastrofě a beznaději.

Jana Bunniová

Narozena 1944 v Loučce u Brna. Má středoškolské vzdělání s maturitou.
Absolvovala dvouletý Institut spisovné arabštiny v Damašku.
Zpočátku překládá články z arabštiny, ty i její vlastní články, týkající se aktuálních a ožehavých politických témat, pravidelně uveřejňuje internetový deník Britské listy.
Dlouho se věnuje knize „Jak si udržet zdraví“. Získává smlouvu pro její tištěné vydání v rodinném nakladatelství, kvůli zásadním a velmi necitlivým zásahům ze strany redaktorky smlouvu ruší.
Posléze překládá z arabštiny 13 povídek syrských autorů. Menší překlady i s vlastní povídkou má na svém webu www.malvaj.websnadno.cz
V současnosti tlumočí z/do arabštiny a soukromě učí arabštinu.
Proč si koupit tuto knihu ?
Zavřela jsem se do svého pokoje a poddala se nemoci. Netrpím fyzickou nemocí, z pocitu mé hořkosti jsem ani horečku nedostala.
Oči mi ztěžkly vidinami a nočními můrami, když jsem zaslechla vrznutí dveří. V pootevřených dveřích jsem v proužku světla zahlédla rysy jeho obličeje s průzračností ducha. Prostředí bylo jako dělané pro duchy a nepřítomné. Usedl na postel těsně vedle mne, jeho levá noha se dotýkala mé hlavy, prsty probíral pramínky mých rozcuchaných vlasů, tak jak to dělával, když mě chtěl, jenže zůstal mlčenlivý a klidný jako kámen. Velmi pomalu a vážně si prohlížel pokoj a potom jeho zrak padl na mě. Celá jsem zmizela pod dekou, která se změnila v tenký průzračný mušelín, v kterém jsem se nemohla schovat před jeho zkoumajícíma očima. Stále mě pozoroval, zatímco já jsem topila v znepokojení. On jediný na tomto světě má takový zvláštní podmračený pohled, z kterého se mi tají dech, ztrácím řeč a tuhnu.
120,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 1 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.