Publikujte knihu – ihned a zdarma
535 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 63 918
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7504-136-4
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 50,00 Kč

Pseudoprávníci

Pseudoprávníci jsou debutovým autorským románem písničkáře, textaře, básníka a spisovatele Adama Katony. „Nečekejte ale v žádném případě něco z plzeňské právnické fakulty,“ říká autor se smíchem. „Pseudo právo“ je metafora, román se zabývá myšlenkou, že nalezená láska a štěstí v životě není podle práva a zásluh. „Klišovitou love story ale taky opravdu nenabídnu. Příběh je na rozhraní legrace a smutku, poezie a vulgarity, potácení se mezi Bohem a Ďáblem v životě. Každý někdo někým trochu byl nebo je a věci se tam někdy shluknou tak divně, jak jen je to v životě možné,“ dodává Katona. Svébytné realistické dílko spíše překvapí otevřeností, bystrý čtenář pochopí velkou porci nadsázky a najde přesah. Román obsahuje metaforické odkazy i na různé umělce a jejich dílo z hudebního pole. Oficální orignál vydané e-knihy vyšel 29. září 2014 na webu autora www.katona.wz.cz v sekci texty - próza. Kniha je chráněna autorským zákonem.

Adam Katona

Adam Katona nar. 1986 v Pardubicích je český písničkář, autor vlastních písní ve stylu folk, country-rock, hudebník a spisovatel. V roce 2005 ho pro širší veřejnost objevil hudební publista Jiří Černý. Doposud oficiálně vydané dílo: Pod lampou skloněnou (2007) - hudební album, vyd. Indies Happy Trails, Můj vzkaz doletí (2011) - hudební album, vyd. Adam Katona, Lehce osamělí kluci od široké řeky (2011) - sbírka poezie, vyd. Adam Katona, ANDREA a jiné básně (2013) - sbírka poezie, vyd. Adam Katona, Pseudoprávníci (2014) - román, vyd. Adam Katona.
Proč si koupit tuto knihu ?
Ředitel, který se jmenoval Struway, byl cholerický, neváhal posílat učitelky do prdele a říct jim, že jsou píči, nebo dělat rozmarné vtipy, aby na sebe upozornil. Jak to kdo bral nebo ne, o tom se muselo mlčet. Žákům zakazoval kouřit nejen ve škole, ale i ve městě, na krku mu odoperovali nádor.
„Proč jsou v kanceláři skoro samé malé báby?“ zeptal jsem se jednou později kolegyně Věry Hořákové.
„Vybírá si je podle výšky. Kolem metru 50, aby je mohl pohodlně chytat za krk,“ odpověděla.
Jeho taktika, kamkoli přišel, byla: „Já jsem ředitel a já to dostanu, chápeme?“
A skutečně vždycky dostal to, co chtěl. Jeho řev se často nesl školní chodbou. Když si žáci chtěli na něco stěžovat, mnohdy jim říkal, že jsou to ještě debilové chtějící svoje pseudo práva a nechápající, že mají také povinnosti. A že on jim nic jako nějaký pseudo právník vymáhat nebude, ať jdou do prdele.:
:Cítil jsem Andreu i v předjarním soumraku ve vlahosti větru.:
50,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 1 uživatelé, 1 uživatelských recenzí
19.10.2014 manicek1
Vynikající

Už mám rozečteno z webu, naprosto skvělá a hustá knížka... s nadhledem, o reálném životě.

Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Doteky ve tmě Kříž Jaroslav Počet slov: 87.865 49,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.