Publikujte knihu – ihned a zdarma
504 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 48 405
Rok vydání: 2015
ISBN: 978-80-7504-288-0
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 140,00 Kč

Výbuch vrbětické sopky

Na příběhu českých a amerických zbrojařů podává autor svědectví o obchodu se zbraněmi probíhajícím v přísném utajení až tak, že po roce od výbuchů munice ve Vrběticích o tom nic nevíme; Se šetřením na místě se začne až v roce 2016. Přitom se už na následky výbuchů vydalo na 400 milionů Kč. Zřejmě na zamezení „nebezpečí (které) zde hrozí pouze proto, že bych chtěl manipulovat s důkazy a zahladit je.“ Jak se věcně vyjádřil generál Petr Pavel při návštěvě vojáků na Štědrý večer 2014. Nasazení vojáci a policisté jsou tam dodnes; i na Vánoce 2015. Na příběhu zbrojařů, z velké části osobních prožitků autora, dává kniha čtenáři nahlédnout do praxe obchodníků se smrtícím zbožím, které se dostává zahaleno tajemstvím do oblastí nejdramatičtějších konfliktů a válek. Jak skončil americký příběh u soudu a jak se vytrácí ten český použitelný snad jen k obstrukční likvidaci jednání parlamentu Miroslavem Kalouskem, o tom v dramatických příbězích pojednává Výbuch vrbětické sopky.

Josef Ondrouch

Většinu života jsem strávil v Praze. Učil jsem ekonomii na VŠE,studoval v Německu,Moskvě,Oxfordu... V době normalizace mě z katedry VŠE vyhodili. Jako novinář jsem působil v ČST, ale musel jsem i odtamtud. Mohl jsem psát ve Světě v obrazech. Kvůli nemocnému synovi jsem odešel do Mariánských Lázní. Publikuji v
týdeníku LUK – Literatura, kultura, umění. Jako spisovatel se věnuji literatuře faktu: Po Světu na pokraji propastí, Výbuchu vrbětické sopky o zbrojařských mafiánech a jejich kmotrech, přicházím s pohledem na moderní historii se současnou reflexí u nás: Hitler znovu v Chebu. Pokračuji v Dialogu s Novinkami zvláště na téma všepřítomné korupce; i té politické.
Proč si koupit tuto knihu ?
Poutavé čtení o výbuších ve Vrběticích o tom, na co se vyhodilo na 400 milionů našich korun, aby se uskutečnilo nejrozsáhlejší nasazení naší armády a policie ve službách zbrojařům, a pak se v procesu utajení ale vůbec nezjistilo, proč a na co se vydávají miliardy bez veřejné kontroly. To bude v době ohrožení válkami a uprchlickou invazí valící se do Evropy zajímat každého.
140,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 2 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Můj černobílý svět Michal Kotyk Počet slov: 173.093 149,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Špinavá hra Štěpánek Petr Počet slov: 57.736 49,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Pět fenoménů dneška Švajcrová Jaroslava Počet slov: 3.936 200,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.