Publikujte knihu – ihned a zdarma
592 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 11 458
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87848-32-6
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 42,00 Kč

Úvahy o Etické výchově

Mají dvě části: 1. Úvahy nad knihou L. Lence „Etická výchova“ a „Úvahy do fóra o Etické výchově“. V prvé části se zamýšlím nad etikou výchovy versus Etickou výchovou, nad pojmy „Láska“, „Náboženství“, „Zdroje“, „Důvody“,  nad „Etickým problémem“, nad hodnotou a smyslem života, nad ctnostmi a mravními normami. V druhé části jsou úvahy o etickém působení, o výsledcích svého studia, o kořenech Etické výchovy a několik otázek nad výše uvedenou knihou.

Václav Dostál

Narodil jsem se 21.12.1938 v Olomouci. Absolvoval jsem Průmyslovou školu strojnickou v Olomouci a Pedagogickou fakultu UP v Olomouci. V letech 1964 – 1967 jsem vyučoval na ZDŠ Troubelice a ZDŠ Šternberk, nám. gen. Svobody. Od r. 1967 do r. 1999 jsem učil po tři roky na OU Sigma Lutín a poté na SOU TO Olomouc, Kosinova 4. Nyní jsem v důchodu. Dne 9.11.1990 jsem poslal Slovenské technické univerzitě v Bratislavě (odkud jsem byl za totality z politických důvodů vyloučen) žádost o rehabilitaci. 4.7.1991 jsem byl slavnostně promován a získal titul inženýra honoris causa (Ing.h.c.). Ve svém volném čase pracuji v dobrovolné tělovýchově jako cvičitel a jsem členem Mužského pěveckého sboru Haná.
Proč si koupit tuto knihu ?
Má jít o vyučovací předmět „Etická výchova“ nebo má být veškerá výchova etická? Jinak řečeno, proč by se měly uvedené charakteristiky týkat pouze jednoho vyučovacího předmětu a proč by se neměly týkat veškerého pedagogického působení a to nejen ve škole?
Uvedené otázky ústí do (nebo vyrůstají ze) základní: Jaké jednání je etické (eticky správné)? Nebo: Podle jakých kriterií budeme posuzovat, zda to či ono jednání je etické? Jinak: Z jakých kořenů vyrůstá eticky správné jednání? Tak vznikne další otázka: Může jednání, které považujeme za eticky správné, existovat samostatně – nezávisle na oněch kořenech?
42,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.