Publikujte knihu – ihned a zdarma
558 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 72 312
Rok vydání: 2016
ISBN: 978-80-7504-355-9
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 99,00 Kč

VŠICHNI TADY LŽOU ANEB ZMATKY VE SVATÉ ZEMI

Kniha je tedy cestopisem, který popisuje dvě země, Izrael (samostatný stát) a Palestinu (územní samospráva), které jsou v mnoha věcech naprosto rozdílné, avšak (k údivu mnohých) ve většině podobné. Obě strany mají například rády falafel a jehněčí maso, jejich společnost je založena na podobných náboženských principech a v mnoha případech byste je podle vzhledu od sebe nerozeznali. Dvanáct měsíců mého pobytu mi poskytlo dostatek času k tomu nahlédnout pod pokličku těchto dvou kultur, lidí a prostředí. Vím, že to není mnoho času, ale přeci jenom to není zase málo. Kniha obsahuje celkem dvacet čtyři příběhů, které vždy reprezentují jeden měsíc a dva příběhy s ním spojené. Byl to dlouhý rok plný dobrodružství, zklamání, nepříjemností, setkání a poznání.

Jiří Kalát

Jmenuji se Jiří Kalát (narozen v Havlíčkově Brodě v roce 1984) a za posledních několik let jsem cestoval po různých místech světa, pracoval pro mnohé noviny i časopisy a přednášel na nejednom místě. V nynější době se věnuji psaní komentovaného zpravodajství o Svaté zemi pro Literární noviny a časopisu Šifra. Tento konflikt považuji za velice důležitý a to nejenom z důvodu, že se na něm jako obyvatelé České republiky podílíme. Mé cestovatelské práce se objevují v časopisech Koktejl, 100+1, ale nejvíce jich je publikováno na cestovatelském serveru Hedvábná stezka. Také se věnuji přednáškám a v mé nabídce je pět cestovatelských projekcí a to Izrael, Palestina, Gruzie, Estonsko a Írán.
Proč si koupit tuto knihu ?
„Všichni tady lžou,“ řekl mi Břetislav Tureček, když jsem přijel do Jeruzaléma a měl možnost ho po dlouhé době zase vidět. Tuto poučku mi během roku mnohokráte zopakovali, on sám několikrát a po něm i řada dalších místních přátel. Lidé nelžou úmyslně, ale věří propagandě své strany sporu nebo problémy vidí v kontextu svého žití, svých osobních příběhů. Kniha se nesnaží být politologickou sondou do hlubin palestinsko-izraelského konfliktu a ani se nesnaží celý konflikt popisovat či ho nějakým způsobem soudit. Příběhy se však odehrávají v jeho kontextu, mnohdy do nich zasahuje a vytváří prostředí děje. Je několik způsobů jak v těchto dvou zemích žít s problémem neustálých střetů: nevšímat si ho anebo naopak se o něj zajímat. Nejsem člověk, který by dokázal chodit zemí, o které nic neví, i proto je v textu mnoho odkazů na historii či politické procesy předešlých dekád. Mé vyprávění nepřesahuje rámec cestopisu, avšak někdy s trochu hlubšími kořeny příběhů.
99,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.