Publikujte knihu – ihned a zdarma
539 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 53 931
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-7504-451-8
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 40,00 Kč

Dostat šanci

Jan Hrobský jako vědeckovýzkumný pracovní dostává životní šanci: řídit tým výzkumu řízení složitých organizačních celků. Sice je mu divné, proč se doktor Petr Velan, který dosud podobné náročné úkoly řešil, této lákavé nabídky vzdává, ale Honza nad tím příliš nepřemýšlí, je to pro něho příležitost. Složitější situace pro něho nastává, když se zamiluje do jedné přitažlivé členky týmu a prožívá s ní cosi, čemu se obvykle říká velká životní láska, která se může změnit ve femme fatale. I když někdy spíš jde jen o odlišnou erotickou kulturu nebo sexuální inteligenci. Paradoxně má pocit, že tento paralelní vztah prohlubuje i vztah k vlastní manželce a rodině. V momentě, kdy po několika letech úkol úspěšně splní, se zhroutí. V druhém plánu románu jde totiž o něco daleko podstatnějšího - ukazuje osmdesátá léta minulého století, kdy sice o podobné projekty mají zájem průmyslové organizace, ale ignoruje je řízení státu. Země je před změnou politického systému.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, narozen 3. 2. 1935 v Kralupech n/Vlt. Po absolvování vojenského gymnázia a akademie sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózní zkoušky složil ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. V roce 1990-93 byl civilním náměstkem ministra obrany pro sociální a humanitární věci a ředitelem Institutu pro strategická studia. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Dosáhl hodnosti generálmajora. Vydal 19 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). Získal řadu literárních cen. V bezvydavetele.cz publikoval 29 románů, osm novel a dva soubory povídek. Toto je 30. román.
Proč si koupit tuto knihu ?
Místo toho jen úryvek: Honza není schopný na její slova reagovat, leží bez vůle, jen s vědomím, že musí vstát a několik hodin cosi povídat, z čeho se mu už předem dělá špatně, jak začal mít alergii na nečistotu, objevuje u sebe odpor k jakékoli pracovní činnosti, co dělal, bylo dost zbytečné, mohl výjezdy k ověřování rozdělit rovnoměrně mezi ostatní, chtěl však být s Alicí, a tak si nemá na co stěžovat, Alice vyjde z koupelny, zabalená jen do ručníku, cosi zapomenutého, ztraceného, zašantročeného nebo zregenerovaného v něm po ní sáhne, i když fyziologické zrazuje, Alice mu rozloží roce do stran: "Nech to na mně!" Je nad ním, ramena co nejdále vzadu a dole, vznáší se, je bez váhy, ale už zase se svou razancí, buď chtivá, nebo rychle, kouzlí své čarodějnictví, drtící mlýnský kámen, nad ním čas od času shlédnou dvě oči, rty nasávají vzduch, spodní vpředu se chvěje, probodává dvě díry do světa, dole otevřená slasti i příhodám vzlínajícím i vzhůru.
40,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Doteky ve tmě Kříž Jaroslav Počet slov: 87.865 49,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.