Publikujte knihu – ihned a zdarma
580 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 92 404
Rok vydání: 2013
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 90,00 Kč

Mezi spánkem

Vystoupil z vozu a pomalu došel k ležícímu muži. Uvědomil si, že necítí žádný strach, a to ho překvapilo. Podíval se na bílý obličej. Muž ležel ve světle reflektorů zcela nehybně, jen z ucha mu vytékal úzký pramínek krve. Kolem bylo ticho, noční letní noc a klid a mír. A je hotovo, pomyslel si. Vstal a vrátil se v kuželích světla ke svému vozu a zcela nevědomě sáhnul po mobilním telefonu. Ne, v tu chvíli se vůbec nenamáhal zavolat policii a ohlásit nehodu, která ho potkala. Přemítal o tom, když pozdě v noci vycházel ze sprchy ve svém malém bytě a zamyšleně se otíral ručníkem. Položil na stůl mobil a ovladačem zapnul věž a televizi. Rozvalil se v křesle, natáhnul si nohy před sebe a začal bezmyšlenkovitě přepínat programy. Byl to jeho zvyk, takto uvolněn sledovat televizní kanály, beze zvuku, líp se mu přemýšlelo. Hleděl na obrazovku a chtěl si ze všech sil zrekapitulovat celou situaci, celé si to znovu zopakovat.

Jan Kameníček

Jan Kameníček, nar. 1955 v Praze. Vystudoval SPŠ stavební a Konzervatoř v Praze, obor violoncello. Pracoval rok v Českém rozhlase jako režisér ozvučení. Od roku 1980 je ve svobodném povolání. Napsal spolu s Svatoslavem Gosmanem třináct rozhlasových životopisných her o hudebních skladatelích.Také mnoho povídek pro rozhlas a časopisy. Publikovat začal v roce 1988 v Československém spisovateli knihou Rekviem za kantora Bacha. Napsal dvanáct knih, některé byly vydány německy, anglicky a polsky. Spolu s Svatoslavem Gosmanem napsali televizní balet Alenka v říši divů. Zatím poslední kniha Zdánlivé zbytečnosti se formou rozhovoru zabývá technikou psaní, jak napsat povídku, dialogy, rozhlasovou hru, komentář. Je to učebnice pro začínající adepty spisovatele.
Proč si koupit tuto knihu ?
Mladému muži zastaví stopař a oznámí mu, že jej čeká pouhý rok života. Muž pracuje v fiktivní realitní kanceláři, aby se mohl snáze stýkat s cizími lidmi. Celé jeho chování je bezcharakterní a lživé. Proto pointa skončí podle zákonu pravidel morálky.
90,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Kniha zázraků Lavay Martin Počet slov: 69.683 100,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.