Publikujte knihu – ihned a zdarma
540 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 53 254
Rok vydání: 2014
ISBN: 978-80-7504-057-2
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 40,00 Kč

Buď na mě něžný

Po válce si každý chce užít život ve svobodě. Vítek ji prožívá v městečku poblíž Prahy. Víc než doma je u převozníka ve Slavičím údolí v krásné přírodě na břehu Vltavy. Matka mu zemřela, otec je stále v práci a dvě starší sestry se v bratrovi spíš vidí, než by mu v něčem bránily. Hraje na křídlovku, fotbal i v divadelním spolu Tyl. Dostává se tak blíž místní honoraci. Prožívá si kromě jiných lásek i románek s dcerou místního továrníka. Pomůže i rodině, která nemůže mít dítě, aniž y tušil, že tím způsobí tragédii. Nahlédne do života pražské umělecké smetánky, která si poblíž městečka staví vilky na letní dovolenou a on jim nabízí ryby a zvěřinu ze svých pytláckých výprav na knížecím panství. Když nalezne tu pravou, dostává povolávací lístek na vojnu. Román se dostal do výběru pěti nejlepších příspěvků literární soutěže Knižního klubu.

Antonín Rašek

PhDr. Antonín Rašek, 3. 2. 1935 Kralupy n/Vlt. Absolvoval vojenské gymnáziu a akademii, sloužil u letectva a byl novinářem. Vystudoval Filozofickou fakultu UK. Rigorózum ze sociologie. Po 21. srpnu 1968 z armády propuštěn. Po listopadu 1989 rehabilitován. 1990-93 náměstkem ministra obrany a ředitelem Institutu pro strategická studia. Dosáhl hodnosti generálmajora. Poté se věnoval publicistice, literatuře a výzkumu. Vydal 19 románů (Argo, Knižní klub, Mladá fronta, X-EGEM, VPK, AVIS). V nakladatelství bezvydavetele.cz vydal třicet románů, osm novel a dva soubory povídek. Román Ježíšův bratr vyšel v roce 2003 v Mladé frontě. Toto je druhé elektronické vydání.
Proč si koupit tuto knihu ?
Pro zážitek, který je neopakovatelný, jak si po válce každý chce užít život ve svobodě. Jako hrdina románu Buď na mě něžný Vítek si ji prožívá v městečku poblíž Prahy. Když nalezne tu pravou, dostává povolávací lístek na vojnu. Román se dostal do výběru pěti nejlepších příspěvků literární soutěže Knižního klubu.
40,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Book image Což takhle dát si špitál Hrbková Alena Počet slov: 56.414 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Monolog staré dámy Rašek Antonín Počet slov: 55.147 50,00 Kč Ukázka z knihy   Book image Doteky ve tmě Kříž Jaroslav Počet slov: 87.865 49,00 Kč Ukázka z knihy  
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.