Publikujte knihu – ihned a zdarma
591 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 131 157
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87848-12-7
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 90,00 Kč

Včera, dnes a možná zítra

Kniha reaguje na současnou jednostrannou antikomunistickou propagandu. Opírá se přitom o věcná srovnání společenských kladů a záporů období 40 let komunismu a 20 let polistopadového restaurovaného kapitalismu. Především v hlavních oblastech výsledků národního hospodářství, vývoje životní úrovně obyvatelstva, reálné kvality „nové demokracie“ (demokratury?. Srovnává také dopady justičních a (a)sociálních zločinů obou těchto režimů. V těchto souvislostech pak analyzuje výrazné společenské nemoci současného vševládnoucího kapitalismu (banksterismu?), uvažuje o možnostech zásadních společenských změn, jakož i o konkretních základních právech lidu a obnovy jeho reálné politické moci. V závěrech pak zejména poukazuje na zřejmou neperspektivnost a škodlivost kapitalismu pro převážnou část populace středních tříd, a v hrubých rysech i na potřebu hledání možností budoucího spravedlivějšího a efektivnějšího uspořádání poměrů ve společnosti. Je doplněna řadou faktografických příloh.

František Nevařil

František Nevařil (1926) - absolvent VŠE Praha a kandidát ekonomických věd . Ekonom, národohospodář, politolog.
Napsal více než dvě stovky odborných článků a příspěvků, výzkumných studií a 23 knih. Mimo jiné po listopadu 1989 zejména tyto práce: Žaloba - naše cesta od marasmu ke krachu (1994). Bilancování naší první kapitalistické pětiletky (1995). K české otázce dnes I, II (1995). Třetí cesta (1996). U tří premiérů (1997). Jak jsme dopadli (2002). Velká loupež aneb bourání státu (2002). Tanec stovek miliard okolo nás (2003). Svět a jeho problémy (2004). Včera, dnes a možná zítra (2011). Ekonomie - díl I (2012).
Proč si koupit tuto knihu ?
„Je čas na kladení jiných naléhavých otázek, než nám je vnucuje soudobá propaganda. Skutečně selhal komunismus(?), nebo ne? Selhal jen ve srovnání s původními záměry nebo snad ve srovnání s kapitalismem? Vyčerpal své rozvojové možnosti nebo ne? Musíme počítat s tím, že v případě reálných společenských snah o nastolení sociální spravedlnosti dojde znovu k tvrdostem a možná i přehmatům jako v dobách začínajícího komunismu nebo ne? A má se s tím počítat nebo se tomu dá čelit? Atd.“
90,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.