Publikujte knihu – ihned a zdarma
591 nových e-knih v nabídce
Výběr měny
fotka knihy
Počet slov: 165 524
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-87848-28-8
Formáty: PDFePUBmobi
Cena: 50,00 Kč

BONA ESPERO - vize a skutečnost

Jedná se o rozhovor novináře, Poláka Romana Dobrynského s manžely Grattapagliovými (Němka a Ital), kteří přesídlili se svými syny do vnitrozemí Brazílie, aby tam pokračovali v budování "školy na statku". v roce 1974. V současné době je toto místo mezinárodně známé. Pokládané otázky jsou přímé a odpovědi upřímné. Kniha se vyznačuje otevřeností a pozitivním nábojem. Exotická příroda zde také hraje svou roli. Kniha byla vydána v roce 2008 v esperantu.

Jindřiška Drahotová

Narodila jsem se v roce 1938 v Mladé Boleslavi. Esperanto jsem se začala učit v roce 1990 samostudiem. V hnutí pracuii aktivně od roku 1996. Překládám z esperanta do češtiny a vyučuji. V roce 1999 jsem vydala svůj první překlad: Deník Luciena A. Peraire „Evropou a Asií na kole a s esperantem“. Přeložila román, cestopis: Žili na Zemi – od manželů Bruna a Maryvonne Robineau (Volvox Globator 2003), „Nebezpečný jazyk –studie o persekucích proti esperantu“ od Ulricha Linse, Maškaráda kolem smrti od Tivadara Sorose vyšlo 2014 v nakladatelství KAVA-PECH (přeloženo do řady jazyků) od stejného autora "Robinsoni na Sibiři".
Proč si koupit tuto knihu ?
Tato kniha je překlad z mezinárodního jazyka esperanto do češtiny. To znamená, že tuto knihu u nás v papírové formě nenajdete, je ojedinělá ! Ano, naši nakladatelé se bojí esperanta a přitom pomocí esperantských překladů se do dalekého světa rozšířily díla našich nejlepších spisovatelů jako je Karel Čapek, Jaroslav Hašek, Otokar Březina, Božena Němcová. Esperantská literatura je nyní po více než sto letech bohatá nejen překlady národních klasických děl, která třeba ještě ani nebyla přeložena do češtiny, ale obsahuje bohatou původní prózu i poezii v širokém rozsahu. Zde Vám v překladu nabízíme díla sepsaná v původním mezinárodním jazyce. Ochutnejte…
50,00 Kč
Cena je včetně dodacích nákladů a DPH 21%.

Recenze a hodnocení
Průměrné hodnocení
Hodnotili 0 uživatelé, 0 uživatelských recenzí
Lidé si také prohlíželi
Tvorba webových stránek - AiVision, s.r.o.